Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Ikën Mbappe vjen Broja, Franca "thërret" bomberin shqiptar

Shkruar nga NEWSPORT
Ikën Mbappe vjen Broja, Franca "thërret" bomberin shqiptar

Armando Broja është sërish në qendër të vëmendjes për merkaton e Chelsea. Sulmuesi kuqezi luajti titullar kundër Everton ditën e sotme, në humbjen 2 me 0, pa arritur të lërë shenjë duke u zëvendësuar në minutën e 67’.

Për Brojën përflitet një destinacion i ri tashmë. Chelsea mund të ketë ndryshuar planet, duke bërë të njëjtën gjë si më parë te Southampton dhe Vitesse. Huazimin e 22-vjeçarit.

RC Strasbourg është klubi i përfolur, ku Broja do të kishte më shumë minuta. Klubi francez militon në Ligue 1.

Ky plan mund të kalojë dhe për në verë, pasi Chelsea ka nevojë aktualisht për pjesën ofensive. Në verë përflitet dhe për një largim të Mbappe nga PSG, ndërsa mund të jetë fati për të parë Brojën në Francë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga