Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Hakan Calhanoglu nuk përmbahet: Jam më i miri në botë, pas meje janë Rodri, Kroos, Kimmich e Enzo

Shkruar nga NEWSPORT
Hakan Calhanoglu nuk përmbahet: Jam më i miri në botë, pas

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu e konsideron veten e tij si mesfushorin më të mirë në botë.Në një intervistë për DAZN, fantazisti turk sheh pas tij Rodrin, Toni Kroos, Kimmich e Enzo.

“Muaj më parë, thashë se isha ndër Registat më të mirë, por askush nuk besoi në mua. Gjithmonë kam besuar në veten time. Unë i njoh cilësitë e mia dhe nuk kam frikë nga askush. Të tjerët nuk e bëjnë atë që unë po prodhoj aktualisht në fushë.

Për shembull, unë kurrë nuk shënoj nga një distancë e afërt, por nga 25-30 metra ose nga një goditje dënimi. Këto janë gjëra të vështira për t'u nxjerrë. Ata janë të mirë në menaxhimin e lojës, por nuk më pëlqen të bëj pasime prej pesë metrash. Unë gjithmonë kërkoj pasimin vrasës që rrit mundësinë për të shënuar. Pasimet horizontale nuk ndihmojnë”, tha turku.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga