Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Habit lojtari i ri i Inter Miami: Identifikohem me Neymar, jo me Messin

Shkruar nga NEWSPORT
Habit lojtari i ri i Inter Miami: Identifikohem me Neymar, jo me Messin

Nënshkrimi i ri i Inter Miami, Facundo Farias tha në prezantimin e tij në klub se ai identifikohet më shumë me Neymarin sesa me argjentinasin dhe bashkëlojtarin e tij Lionel Messi.

Pavarësisht se pranon se Messi është idhulli i tij, ai beson se ka më shumë të përbashkëta nga perspektiva e lojës me Neymar, i cili do t'i bashkohet skuadrës saudite Al-Hilal. I riu po ashtu mezi pret të testojë veten në MLS dhe të punojë nën menaxherin Tata Martino.

"Unë jam një mesfushor agresiv, përpara, gjithmonë përpara. Unë identifikohem me Neymar. Unë nuk identifikohem me Leon, por ai është idhulli i të gjithë argjentinasve" Kam parë ndeshjet, ekipi [Inter Miami] është shumë i mirë. Ndihem rehat në të gjithë frontin sulmues, jam i disponueshëm kudo që Tata dëshiron të më vendosë dhe mezi pres të luaj minutat e mia të para", tha Farias.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga