Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FACENEWS

FOTO/ Kryeministri RAMA zbret në fushë, shoqërim special nga Presidenti i JUVENTUS

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO/ Kryeministri RAMA zbret në fushë, shoqërim special nga

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka udhëtuar ditën e sotme në mënyrë të papritur në Torino për të ndjekur nga afër ndeshjen e parë të Juventus në shtëpi për këtë sezon, dhe njëkohësisht debutimin e Kristiano Ronaldo përpara publikut bardhezi.

Ndërkohë kreu i qeverisë shqiptare duket se ka pasur një ftesë speciale nga vetë presidenti i Juventus Andrea Anjeli, i cili e ka shoqëruar Ramën deri në fushën e blertë përpara nisjes së sfidës kundër Lazio-s. Është vetë Rama që e ka treguar këtë me një foto të postuar në Instagram pak momente më parë.

Mesa duket kjo do të jetë vërtet një mbrëmje e paharrueshme jo vetë për portugezin dhe tifozët bardhezi por edhe për vetë kryeministrin tonë si një tifoz të deklaruar të "Zonjës së vjetër".

[gallery columns="1" size="full" ids="271508"]

Tags:

FACENEWS

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga