Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

FOTO/ Bëri hapin e madh drejt Frankfurt, Simon SIMONIN e “pushtojnë” tifozët në Gjermani

Shkruar nga NEWSPORT

Simon Simoni bëri hapin e madh në karrierë teksa kaloi nga Kateogria e Dytë shqiptare me Dinamon drejt Bundesligës gjermane me Eintracht Frankfurt për shifrën e 500 mijë eurove. Gjermanët besojnë tek aftësitë e gardianit shqiptar dhe jo më kot shpenzuan aq para duke parë edhe paraqitjet e tij fantastike me Blutë.

Akutalisht, Simoni stërvitjet i bën me ekipin e parë por luan me akademinë ose ekipin e dytë për të zhvilluar sa më shumë talentin e tij pasi në ekipin A, askush nuk mund t’i zërë vendin Kevin Trapp.

Ditën e djeshme ekipi i Eintracht gjatë daljes nga autobusi ka takuar fansat e shutmë që po i prisnin duke u dhënë autografe dhe duke bërë foto. Edhe Simoni ka qenë ndër lojtarët që ka dhënë autografe siç shihen edhe në fotot e publikuara nga klubi në rrejte sociale.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga