Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

FORMULA 1/ VERSTAPPEN shpallet 2 herë kampion bote, holandezi nuk njeh rival në Japoni

Shkruar nga NEWSPORT
FORMULA 1/ VERSTAPPEN shpallet 2 herë kampion bote, holandezi nuk njeh

Max Verstappen është shpallur për të dytën herë kampion bote në Formula 1. Holandezi fioti garën e Japonisë pas më shumë se tre orësh ku moti ishte faktor kryeso. Shoku i ekipit, Sergio Perez mban vendin e dytë ndërsa podiumin e mbylli Leclerc që nuk mundi të bëjë asgjë përara holandezit.

Ndryshe nga sezoni i fundit ku titulli kampion i Verstappen u diskutua për muaj të tërë dhe vazhdon të diskutohet ende, ky sezon tregoi dhe njëherë që Verstappen është një pilot i cili mund të dominojë botën e F1 për vitet e ardhshme dhe se titulli i tij i parë nuk ishte vetem një rastësi dhe si pasoje e vendimeve te paqarta nga FIA.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga