Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Lebron James mban ne finale Cavaliers

Shkruar nga NEWSPORT
Lebron James mban ne finale Cavaliers

Asgjë nuk ka përfunduar pasi Cleveland Cavaliers nuk dorëzohet. Skuadra nga Ohio dominoi përballjen e tretë finale të NBA kundër Golden State 120-90 , duke ngushtuar diferencën e ndeshjeve në total, 2-1. LeBron dhe Cavaliers ndryshuan fytyrë pas dy ndeshjeve të dobëta në Oackland. Në “Quicken Loans Arena”, mbreti i shtëpisë shënoi 32 pikë dhe 11 ribaunde por këtë herë nuk ishte i vetëm në parket pasi Kyrie Irving shtoi 30 pikë dhe 8 asiste. Edhe JR Smith tregoi muskujt me 20 pikë, ndërsa Tristan Thompson dominoi në të dyja krahët. I munguari i madh i mbrëmjes ishte Kevin Love që e ndoqi ndeshjen nga pankina për shkak të një dëmtimi në kokë, ndërsa në krahun tjetër, Steph Curry ishte hija e vetvetes dhe për këtë arsye trajneri Kerr e aktivizoi shumë pak.

Ylli i Warriors e mbylli mbrëmjen me 19 pikë, duke e premtuar se në ndeshjen e radhës do të japë maksimumin për t’u larguar me një fitore nga Ohio. Gjatë periodës së parë Cleveland u shfaq agresiv me Jefferson e James që i japin shuplakat e para kampionëve. Irving mori stafetën me 16 pikë duke thelluar avantazhin por Warriors nuk u dorëzuan pasi ishte Barnes ai që tentoi të mbante në lojë kalifornianët. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e vendasve 51-43, ndërsa me rikthimin në parket, diferenca shkoi deri në 20 pikë. Curry dha sinjale në fundin e ndeshjes por LeBron ishte i papërmbajtshëm. Të premten po në Ohio do të luhet ndeshja e katërt ku Cleveland ka mundësinë reale për të barazuar llgaritë, ndërsa Golden State do të tregojë nëse është një skuadër me karakter.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga