Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FACENEWS

La Partizanin për të dalë kampion me Tiranën, ish-mesfushori s’i ndahet bardhebluve

Shkruar nga NEWSPORT
La Partizanin për të dalë kampion me Tiranën, ish-mesfushori
Agustin Torassa dhe Idriz Batha

Agustin Torassa është një nga lojtarët e huaj më të mirë që ka luajtur në Shqipëri. Fantazisti argjentinas u afrua nga Partizani e më pas provoi fanellën e Flamurtarit e në fund Tiranës me të cilën preku majën duke fituar titullin kampion.

35-vjeçari së fundmi është rikthyer në Shqipëri ku para pak javësh ishte duke ndjekur Flamurtarin në Play-Off përballë Apolonisë në Elbasan Arena.

Me Shqipërinë ka një lidhje të fortë, sigurisht, ka kaluar një pjesë të mirë të karrierës së tij këtu dhe shpeshherë bëhet nostalgjik për aventurat e tij. Tirana duket se është ekipi i preferuar teksa shpeshherë, ndan foto të tijat në rrjete sociale kur ishte pjesë e kryeqytetasve.

La Partizanin për të dalë kampion me Tiranën, ish-mesfushori
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga