Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Europa ne rrezik, prokuroria plas BOMBËN për Juventusin

Shkruar nga NEWSPORT
Europa ne rrezik, prokuroria plas BOMBËN për Juventusin

Sipas raportimeve të La Gazzetta dello Sport  klubi italian Juventus po perballet me nje situatë problematike financiare që mund ti cojë në humbje të 9 pikëve në Seria A. Thuhet se prokurori ka kërkuar frenim për disa nga ish-drejtuesit e klubit bardhezi. Giovanni Capuano ka reaguar menjëherë në faqen e tij personale në lidhje me situaten e Juventusit duke thënë:

“Përveç heqjes së 9 pikëve nga tabela për Juventusin, prokurori i FIGC ka kërkuar ndalim në pjesmarren e kompeticioneve sportive për Paraticin, 20 muaj e 10 ditë,  16 muaj për Andrea Agnelli, 12 muaj për Nedved, Garimberti dhe Arrivabene, 10 muaj e 20 ditë për Federico Cherubini.” -shkruan ai

Të besuarit e Allegrit po kalonin një ecuri te mirë në kampionat para humbjes kundër Napolit, të cilët e shohin veten në vendin e tretë me 37 pikë. Heqja e pikëve do ishte një problematike per Zonjën e Vjetër. Ky vendim pritet të mbyllet në mbrëmjen e sotme.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga