Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Europa “flak” ditën e sotme, ekipet "big" zbresin në fushë (SFIDAT)

Shkruar nga NEWSPORT

Ditën e sotme në kampionatet më të rëndësishme do të luhen ndeshje vërtet interesante dhe të luftuara. Në fushë do të zbresin ekipet e mëdha që do të kërkojnë fitoren përballë ekipeve që në letër janë më të “dobëta”.

Në Prëmier League do të luhen disa nga sfidat e javës së 7-të, teksa United, City, Liverpool, Tottenham, Arsenal apo Ëest Ham. Sfida që pritet më me interes është dueli mes Tottenham dhe Liverpool që do të përplasin “brirët” për 3 pikët e kësaj javë. Kjo përballje do të luhet në orën 18:30 në “Tottenham Hotspur Stadium”.

[caption id="attachment_707964" align="alignnone" width="682"]Ndeshjet e sotme ne Premier League Ndeshjet e sotme ne Premier League[/caption]

Në Ligue 1 do të luhen vetëm 2 takime. Clermont – PSG, me parizienët që duan të triunfojnë për të tentuar vendin  e parë në klasifikim. Gjithashtu një tjetër takim i luftuar pritet të jetë edhe mes Monacos dhe Marseilles në ornë 21:00.

Bundesliga do të vijë gjithashtu me 6 takime. E gjithë vëmendja do të jetë te Leipzig dhe Bayern Munich që do të vihen përballë në ornë 18:30.

Edhe Serie A premton spektakël ditën e sotme. Leçe-Napoli luhet në orën 15:00, ndërsa e luftuar do të jetë dueli mes Milan dhe Lazios që starton në orën 18:00. Në orën 20:45 do të jetë radha e Interit, me zikaltërtit që sfidojnë Salernitanan në transfertë.

[caption id="attachment_707965" align="alignnone" width="680"]Ndeshjet e sotme ne Ligue 1- Bundesliga - Serie A Ndeshjet e sotme ne Ligue 1- Bundesliga - Serie A[/caption]

Ndërkohë në La LIga do të jetë radha e Real Madrid dhe Villareal për të zbritur në fushë për të kërkuar pikët e javës së 8-të. Villareal luan në transfertë ndaj Getafes në ora 14:00. Gjithashtu madrilenët do të luajnë po në transfertë ndaj Gironas në orën 18:30.

[caption id="attachment_707966" align="alignnone" width="682"]Ndeshjet e sotme ne La Liga Ndeshjet e sotme ne La Liga[/caption]

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga