Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Është lojtari më i ri që debutoi me Barcelonën, Real MADRID gati t’u “grabis” katalanasve “Mini MESSIN”

Shkruar nga NEWSPORT

Lamal Yamine është vetëm 15-vjeç dhe të shtunën e 29 Prillit bëri debutimin e tij të parë me ekipin e Barcelonës. Xavi Hernandez vendosi ti besoj atij minuta ndaj Real Betis ku rezultati ishte në favor të katalansve me rezultatin 4-0.

Performanca e mirë e talentit spanjoll bëri që Xavi ti besontë atij, por kjo gjë mori vëmendjen e shumë skuadrave ku njëra prej tyre është rivali i përjetshëm, Real Madrid. Duke parë këtë interesim ekipi nga katalonja ka filluar nga puna për të lidhur një kontratë me “perlën” e tyre që ekipet e tjera të mos ta synojnë atë.

[caption id="attachment_690653" align="alignnone" width="611"] Lamal Yamine[/caption]

Por sipas “Catalunya Radio” madrilenët po e monitorojnë me kujdes situatën e tij.  “Los Blancos” janë gati të nënshkruajn në rast se spanjolli nuk firmos me Barçën. 15-vjeçari në Spanjë njihet nga të gjithë si “Mini Messi”, teksa dhe Xavi në deklaratën pas sfidës me Betis do të theksonte se karakteristikat e tij janë shumë të ngjashme me Lionel Messin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga