Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Eleminime surprizë në Conference League, Legia dhe Frankfurt turpërohen në shtëpi

Shkruar nga NEWSPORT
Eleminime surprizë në Conference League, Legia dhe Frankfurt

Mbrëmja e 1/16 të Conference League ka parë 4 ndeshje të tjera, që prodhuan jo pak surpriza. Kështu Frankfurt dhe Legia janë eleminuar në shtëpi, respektivisht nga Royale Union dhe Molde.

Në anën tjetër Olympiacos dhe Sturm Gaz bën detyrën, pasi kishin fituar 1 me 0 dhe 4 me 1 ndeshjet e para.

Këto skuadra i bashkohen Ajax, Dinamo Zagreb dhe Servette që ishin kualifikuar më parë.

Turi 1/16 i Conference League, ndeshjet e kthimit:

Eintracht Frankfurt 1-2 Royale Union SG(Kalon Royale Union)

Ferencvaros 0-1 Olympiacos(Kalon Olympiacos)

Legia 0-3 Molde(Kalon Molde)

Slovan Bratislava 0-1 Sturm Graz(Kalon Sturm Graz)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga