Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

E KRYER/ Emanuele Ndoj bëhet me ekip të ri, mesfushori i kombëtares mbetet në Itali

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ Emanuele Ndoj bëhet me ekip të ri, mesfushori i

Emanuele Ndoj nuk ka ndërmend të largohet nga Italia. Mesfushori i kombëtares shqiptare ka mbyllur aventurën e tij me Brescian në Serie B dhe tashmë do të luajë në Serinë C.

27-vjeçari do të nisë një eksperiencë të re te skuadra e Catanias, e cila militon në Serinë C në grupin C. Skuadra italiane këtë sezon do të luftojë deri në  fund për të kapur një vend në “Play-Off”.

Kujtojmë se këtë sezon Ndoj luajti me Brescian në 28 ndeshje, ndërsa ia ka dalë të shënojë edhe 2 gola.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga