Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E BUJSHME/ Messit i hiqet trofeu i Champions League, Barcelona e fitoi me… Sylvinhon

Shkruar nga NEWSPORT

Leo Messi nuk ka fituar 4 trofe të Champions League, por vetëm 3. Ky është vendimi i UEFA-s e cila në faqen e saj zyrtare, Messi prezantohet si futbollisti që ka fituar trofetë në vitet 2009, 2011 dhe 2015. Trofeu i vitit 2006, përballë Arsenal nuk është llogaritur nga UEFA.

Një dëmtim i pësuar para finales, e ka mbajtur jashtë Leo Mesin dhe për UEFA-n, trofeu i fituar nga skuadra e tij nuk i përket Mesit. “Mesi e ka fituar Ligën e Kampionëve tre herë – në 2009, 2011 dhe 2015 (të gjitha me Barcelonën). Ai ishte gjithashtu një futbollist për klubin spanjoll kur ata fituan trofeun në 2006, por nuk ishte pjesë e skuadrës së tyre në finale”, shkruan UEFA.

Pjesë e Barcelonës atë sezon ka qenë edhe trajneri i Kobmëtares shqiptare, Sylvinho i cili ishte në stol në finalen e madhe.

[caption id="attachment_690693" align="alignnone" width="201"] Sylnvinho me trofeun e Champions League, 2006[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga