Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E befasishme në Botërorin e klubeve, arabët çojnë në shtëpi Flamengon

Shkruar nga NEWSPORT
E befasishme në Botërorin e klubeve, arabët çojnë

Flamengo është eliminuar në gjysmëfinalen e botërorit të klubeve nga Al Hilal. Skuadra nga Arabia Saudite triumfoi me rezultatin 3-2 dhe siguroi një biletë për një finale. Al Daëasari zhbllokoi takimin vetëm pas 4 minutave lojë.

Më pas lojtarët e Flamengos barazuan në minutën e 20-të me Pedron. Pjesa e parë kulmoi në minutën e 3-të shtesë, me Gerson që u ndëshkua me kartonin e kuq.

Flamengo mbeti me 10 lojtarë dhe kjo i mjaftoi Al Hilal që të rikthehet në avantazh nga pika e bardhë e penalltisë teksa shënoi me Al Daëasari në minutën e nëntë shtesë. Edhe pjesa e dytë foli totalisht për Al Hilal duke dhënë verdiktin përfundimtar për finalen.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga