Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FACENEWS

Drejt titullit kampion me Strugën, Shpëtim DURO: Jam i kënaqur me punën që kur erdha unë

Shkruar nga NEWSPORT
Drejt titullit kampion me Strugën, Shpëtim DURO: Jam i kënaqur me

Shpëtim Duro vazhdon punën e trjanerit në Maqedoni me Strugën, që prej largimit nga Egnatia. Trajneri i njohur është i nëkqaur me skuadrën e re dhe në një intervistë për median e klubit tregon situatën në ekip, teksa presin rifillimin e kampionatit ku i pret përballja e vështirë me Akademija Pandev.

“Sigurisht se ka qenë një periudhë ndërprerje dhe kemi shfrytëzuar në të gjitha aspektet punën me skuadrën si dhe procesin e stërvitjes por njëkohësisht në fundjavë e zhvilluam edhe një ndeshje miqësore. Patjetër, gjendja e skuadrës është e mirë, skuadra ka punuar jashtëzakonisht mirë, madje edhe në ndeshjën miqësore kundër Karaormanit.

Përtej rezultatit, pasi për mua është i pa rëndësishëm, por skuadra ishte shumë serioze, provova edhe disa lojtarë që nuk kam pasur mundësi ti aktivizojë, pasi ishte periudhë e shkurtër. Jam shumë i kënaqur nga kjo periudhë, prej kur se jam këtu”.

Ndeshja e rradhës me Ak.Pandev?

Çdo ndeshje është e vështirë, sepse ka përgjegjësi për arritjen e objektivave, aq më tepër kur përballë kemi kundërshtarë shumë serioz. Një gjë të tillë Ak. Pandev e dëshmoi edhe në dy ndeshjet kundër kampionëve në fuqi të FC Shkupit.”- tha Duro.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga