Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

“Dashuri dhe urrejtje” mes Sarrit dhe Tares, Lazio ende s’ka vendosur për të ardhmen e dyshes

Shkruar nga NEWSPORT
“Dashuri dhe urrejtje” mes Sarrit dhe Tares, Lazio ende s’ka

Edhe pse prej muajsh flitet për një ndarje të mundshme mes Sarri dhe Tares dhe Lazios gjatë verës së ardhshme, e ardhmja e kësaj dysheje mbetet ende për t'u shkruar.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Lotito tashmë është vënë në lëvizje për të kuptuar nëse ka vend për të vazhduar punën me të dy palët, edhe sepse përtej dallimeve filozofike, rezultatet e ekipit bardheblu vërtetojnë punën e bërë mes dy personazheve shumë të ndryshme nga njëri tjetrin.

Ndonjëherë sukseset e mëdha lindin edhe nga dallimet e mëdha dhe Lazio e di mirë këtë duke pasur parasysh atë që ndodhi në vitin 1974 me një dhomë zhveshjeje të ndarë në fraksione, por duke fituar në fushë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga