Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Daja i sinqertë: Rezultat i drejtë me Dritën, ishte ndeshje me dy periudha

Shkruar nga NEWSPORT
Daja i sinqertë: Rezultat i drejtë me Dritën, ishte ndeshje me dy

Ilir Daja ka folur pas barazimit 1-1 me skuadrën e Dritës. Trajneri i njohur i Ballkanit vlerësoi kundërshtarini, ndërsa theksoi se ky rezultat ishte i merituar. Në prononcimin e zakonshëm për mediet në Kosovë, tekniku kryeqytetas deklaroi:

“Ishte një lojë e mirë, ndoshta më të mirat deri më tani. Ndeshja pati dy periudha, të parën që ishte e Dritës dhe të dytën që na takoi neve. Kjo është normale në një ndeshje ku u takuan dy ekipet e para në tabelë.

Nuk e filluam mirë ndeshjen, por më vonë arritëm të kthehemi në lojë. Ndoshta, kishim mundësinë të shënonim edhe ndonjë gol, por barazimi mund të them se ishte rezultati reali këtij derbi”, tha Daja.

Edhe pas kësaj ndeshje, Ballkani vijon të jetë në krye të tabelës në Superligën e Kosovës me 50 pikë, 2 më shumë se Drita ndjekëse.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga