Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Chelsea kërkon përmbysjen ndaj Middlesbrough në EFL Cup, Pochettino shton zërat e largimit për Armando Brojën

Shkruar nga NEWSPORT
Chelsea kërkon përmbysjen ndaj Middlesbrough në EFL Cup,

Chelsea do të luajë në mbrëmje ndaj Middlesbrough në EFL Cup. Një duel mjaft i rëndësishëm për “Blutë” e Londrës të cilët në “Stamford Bridge” do të kërkojnë edhe përmbysjen.

Londineët janë mposhtur në sfidën e parë me shifrat 1-0 dhe në orën 21:00 do të tentojnë edhe fitoren për të siguruar kështu edhe kualifikimin në fazën tjetër të këtij kompeticioni. Sipas mediave britanike për këtë sfidë trajneri Mauricio Pochettino nuk e preferon Armando Brojën titullar.

Argjentinasi do ta lërë në stol sulmuesin shqiptar dhe më këtë lëvizje të tij shton akoma më shumë zërat e largimit të 22-vjeçarit nga Chelsea. Kujtojmë se për Brojën ka interes të theksuar nga West Ham si dhe nga Fulham dhe Wolverhampton.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga