Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Çështja Vinicius, gjykata vazhdon hetimet për ngjarjen e brazilianit

Shkruar nga NEWSPORT
Çështja Vinicius, gjykata vazhdon hetimet për ngjarjen e

Çështja Vinicius ka përjetuar një tjetër kapitull në gjykatat e Valencias. Gjyqtari që trajon çështjen ka marrë një deklaratë nga i pandehuri i tretë për një krim të dyshuar si racizëm dhe urrejtje.

Seanca ka shërbyer që gjyqtari të informojë avokatët mbrojtës, La Liga dhe Real Madrid se në këtë procedurë do të hetohet vetëm ajo që ka ndodhur në minuten e 72-të të ndeshjes ndërmjet Valencias dhe Real Madrid.

Avokatët e La Liga-s dhe Realit kërkuan të zgjeronin hetimin për gjithçka që ndodhi atë pasdite në Mestalla, që nga mbërritja e autobusit deri në largimin e Realit nga stadiumi.

Por gjyqtarja u ka kërkuar atyre të hapin një procedurë tjetër për incidente të tilla duke qenë se hetimi i hapur prej saj ka të bëjë veteëm më atë që ndodhi me Vinicius.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga