Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

“Scudetto në derbi do ishte mrekulli”, Inzaghi: Për rinovimin do flas në fund të sezonit

Shkruar nga NEWSPORT
“Scudetto në derbi do ishte mrekulli”, Inzaghi: Për
Simone Inzaghi


Trajneri i Interit, Simone Inzaghi foli për mediat e pranishme pas marrjes së çmimit ‘Bearzot 2024’. Tekniku zikalët foli për mundësinë e fitimit të Scudettos në derbi, përsëritjen e një finaleje të Champions League si dhe të ardhmen e tij në krye të 19 herë kampionëve italianë.

"Do të ishte e mrekullueshme. Ne po arrijmë majën dhe të shohim, por nuk jemi ende atje. Po na mungojnë disa pika, jemi afër dhe duam të arrijmë atje sa më shpejt që të jetë e mundur.

Vitin e kaluar përgatitëm disa derbi shumë të veçantë, ata ishin të denjë për finalen e Champions League dhe nuk kishte ndodhur për 20 vjet. Ishte diçka e veçantë. Ne e dimë se çfarë përfaqëson derbi për njerëzit tanë, do të përballemi me një ekip të shkëlqyer që do të përpiqet të bëjë më mirë."

Çfarë nevojitet për të përsëritur një finale të Champions League?
“Vitin e kaluar nuk bëmë gabime, këtë vit ndaj një ekipi të shkëlqyer humbëm me penallti. Në këto 3 vite në rrugëtimin europian, nuk mund të fajësoj askënd.”

A do të jetë e ardhmja te Interi?
“Në fund të sezonit do të takohemi dhe do të flasim me klubin, do të diskutojmë gjërat. Ka sinergji të madhe me të gjithë familjen e Interit dhe mendoj se vazhdimi do të vijë natyrshëm, atëherë si në të gjitha gjërat do të duhet të ulemi."

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga