Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

ZYRTARE/ Hidhet shorti për sezonin e ri në La Liga, Reali, Barça dhe Atletico e nisin në transfertë (KALENDARI)

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Hidhet shorti për sezonin e ri në La Liga, Reali,
La Liga

Pas Premier League, ditën e sotme është hedhur shorti edhe për sezonin e ri në  La Liga. Kampionati spanjoll do të ngrejë siparin e sezonit të ri më 16 gusht, ndërsa do të përfundojë më 25 maj.

 Ekipet kanë mësuar kështu kundëershtarët e tyre në javën e parë të kampionatit spanjoll.

Ekipet ‘big” që do të luftojnë për titullin kampion do ta nisin rrugëtimin e tyre nëtransfetë. Real Madrid, Barcelona dhe Atletico Madrid do të luajnë në transfertë, përkatësisht madrilenët ndaj Mallorcas së Vedat Muriqit, ndërsa katalanasit luajnë kundër Valencias. Ndërkohë Atletico sfidohet me Villarrealin.

“El Clasico” i parë i sezonit do të jetë më 27 tetor në “Santiago Bernabeu” dhe derbi i parë Atletico-Real Madrid më 29 shtator në “Wanda Metropolitano”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga