Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

Vjen zyrtarizimi nga klubi, Barcelona dhe Xavi ndajnë rrugët

Shkruar nga NEWSPORT
Vjen zyrtarizimi nga klubi, Barcelona dhe Xavi ndajnë rrugët
Joan Laporta - Xavi Hernandez

Tashmë edhe zyrtarisht Xavi Hernandez nuk është më trajner i Barcelonës. Palët kanë ndërprerë bashkëpunimin mes tyre, i cili në kontratë ishte deri në fund të sezonit 2024-2025.

Klubi katalanas nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale e zyrtarizon largimine Xavit. Barça e falenderon spanjollin për kontributin e dhënë, ndërsa i uron suksese në karrierën në vazhdim.

“FC Barcelona dhe Xavi Hernández kanë arritur një marrëveshje për të shkëputur kontratën që trajneri dhe stafi i tij kishin me klubin deri në fund të sezonit 2024/25.

Klubi dëshiron të falënderojë publikisht Xavi dhe pjesën tjetër të stafit të tij për angazhimin, përkushtimin dhe për ndihmën e tyre në arritjen e një marrëveshjeje për shkëputjen e kontratës. Gjithashtu i urojmë suksese në të ardhmen si në planin personal ashtu edhe në atë profesional”, thuhet në postim.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga