Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

Shkëmbim i bujshëm për të marrë Davies, Real dhe Bayern nisin negociatat

Shkruar nga NEWSPORT
Shkëmbim i bujshëm për të marrë Davies, Real dhe Bayern
Alphonso Davies

Alphonso Davies prej kohës është kthyer në objektivin e Real Madrid. “Los Blancos” kërkojnë të përforcojnë repartin e mbrojtjes dhe lojtari i Bayern Munich është i duhuri për t’i besuar repartin e prapavijës.

Sipas mediave gjermane dhe atyre spanjolle bëhet me dije se Real Madrid dhe Bayern Munich kanë nisur tashmë negociatat për të konkretizuar këtë operacion. Por që Davies të transferohet në Madrid duhet të bëhet një shkëmbim mjaft interesante mes klubeve.

Kështu interesante do të jetë lëvizja e lojtarëve në aksin Gjermani – Spanjë. Kontrata aktuale e Davies përfundon në qershor të vitit 2025 dhe për këtë “Los Blancos” janë të gatshëm t’i ofrojnë bavarezve Ferland Mendyn, i cili pëlqehet nga gjermanët.

Shkëmbim i bujshëm për të marrë Davies, Real dhe Bayern
Ferland Mendy

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga