Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

Përflitet për një largim nga Barcelona, Christensen zbulon të ardhmen

Shkruar nga NEWSPORT
Përflitet për një largim nga Barcelona, Christensen zbulon
Andreas Christensen

Për të ardhmen e Andreas Christensen flitet shumë. Mbrojtësi i Barcelonës pavarësisht se ka kontratë me katalanasit është në qendër të merkatos mediat e lidhin me një largim.

Pavarësisht ndryshimeve që do të bëjë skuadra e Barcelonës, danezi nuk do të largohet nga klubi spanjoll. Diçka të tillë e ka konfirmuar vetë mbrojtësi 28-vjeçar në një deklaratë për “Marca”.

“Nuk kam asnjë dyshim se do të jem këtu sezonin e ardhshëm. Më kanë mbetur edhe dy vite kontratë dhe jam i lumtur”,  ka theksuar Christensen.  Kujtojmë se kontrata aktuale e Christensen përfundon në qershor të vitit 2026, teksa ende mes palëve nuk ka ndonjë marrëveshje për rinovimin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga