Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

Kylian Mbappe nuk humb kohë, bën gati valixhet për Madrid

Shkruar nga NEWSPORT
Kylian Mbappe nuk humb kohë, bën gati valixhet për Madrid
Kylian Mbappe, Real Madrid

PSG mposhti 1 me 2 Lyon, për të fituar Kupën e Francës. Kjo ishte dhe ndeshja e fundit për Kylian Mbappe.

Kujtojmë se më parë  PSG ia doli të fitojë dhe Ligue 1. Klubi parizien është pa rival në Francë.

Mbappe prritet ta vazhdojë karrierën te Real Madrid. “Galaktikët” do e marrin 25-vjeçarin me parametra zero, pasi kontrata e tij me PSG-në përfundoi me fundin e këtij sezoni.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga