Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

Kroos dhe Modric udhëheqin Realin, “Los Blancos” vendosin për të ardhmen e dy veteranëve

Shkruar nga NEWSPORT
Kroos dhe Modric udhëheqin Realin, “Los Blancos” vendosin
Kroos - Modric

Toni Kroos dhe Luka Modric janë dy prej liderve të padiskutueshëm të Real Madrid, të cilët prej vitesh organizojnë madrilenët duke qenë pika kyç në mesfushën madrilene. Mosha për ta është thejshtë një numër dhe diçka të tillë po e dëshmojnë në çdo ndeshje të Champions ku tregojnë se janë thjeshshtë të palodhur.

Sipas mediave spanjolle bëhet me dije se “Los Blancos” po mendojnë të rinovojn ëkontratat me dy veteranët. Sipas gjitha gjasave të dy mesfushorët do të vazhdojnë të jenë pjesë e madrilenëve të paktën edhe për një sezon tjetër.

Kështu për gjermanin gjithçka do të konkretizohet pas duelit të kthimit me Bayern Munich në Champions League që do të luhet të martën e ardhshme në “Santiago Bernabeu”. Ndërkohë së shpejti pritet edhe kontrata e re edhe për kroatin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga