Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

E KRYER/ Nuk ka rinovim, sulmuesi largohet nga Atletico Madrid

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ Nuk ka rinovim, sulmuesi largohet nga Atletico Madrid
Depay & Griezmann

Memphis Depay dhe Atletico Madrid kanë vendosur që të ndajnë rrugët me njëri-tjetrin, me lojtarin holandez që do të largohet nga Madridi si agjent i lirë.

Në kontratën e Depay nuk ka opsion për zgjatje automatike edhe për një sezon, me Memphis që do të jetë i lirë të zgjedhe klubin e tij të ardhshëm. Por, momentalisht 30-vjeçari është i fokusuar të bëjë sa më mirë me Holandën në Euro 2024.

Gjithsesi, pavarësisht fokusimit te përfaqësuesja e Holandës, agjentët e Depay janë vënë në lëvizje për të gjetur ekipin e ri të sulmuesit.

Kujtojmë që në këtë sezon me Atletico Madrid, Memphis Depay ka zhvilluar 31 ndeshje, në të cilat ka shënuar 9 gola dhe ka asistuar në 2 të tjerë.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga