Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

E BUJSHME/ U tërhoq nga futbolli, Thiago Alcantara merr ftesë nga Barcelona

Shkruar nga NEWSPORT
E BUJSHME/ U tërhoq nga futbolli, Thiago Alcantara merr ftesë nga
Thiago Alcantara

Thiago Alcantara mund të rikthehet te Barcelona gjatë kësaj merkatoje.  Spanjolli ka mbyllur karrierën si futbollist aktiv, ndërsa tashmë mund ta shikojmë në një tjetër rol në këtë sport.

Më saktësisht Hansi Flick kërkon ndihmën e tij te Barça dhe për këtë ka kërkuar nga drejtuesit që 33-vjeçari të kalojë në Barcelonë dhe të bëhet krahu i djathtë i gjermanit. Sipas “Sport” Flick i ka kërkuar Alcantaras të rikthehet të katalanasit dhe të jetë ndihmësi i tij. Një ofertë e parefuzueshme për gjermanin.

Në ditët në vijim pritet që mesfushori të marrë një vendim, por sipas burimit në fjalë një ofertë e tillë e ka tunduar spanjollin të rikthehet sërish te blaugranat.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga