Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

Aventura e dytë te Sevilla merr fund, klubi zyrtarizon largimin e Serigo Ramos

Shkruar nga NEWSPORT
Aventura e dytë te Sevilla merr fund, klubi zyrtarizon largimin e Serigo
Sergio Ramos

Aventura e dytë e Sergio Ramos te Sevila ka marrë fund. Mbrojtësi dhe klubi spanjoll kanë përfunduar bashkëpunimin mes tyre vetëm pas 1 sezoni.

Klubi spanjoll e zyrtarizon largimin e tij nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. Sevilla falenderon ish-in e Realit për konributin e dhënë dhe i uron suksese në vazhdim.

Në aventurën e tij të dytë te Sevilla, spanjolli ka luajtur në 37 ndeshje dhe ia ka dalë të shënojë 7 gola. Tashmë 38-vjeçari është lojtar i lirë dhe e ardhmja e tij pritet të jetë në Arabinë Saudite.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sevilla FC (@sevillafc)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga