Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

6 Champions League të fituar, ikona e Real Madrid largohet pas 12 vitesh

Shkruar nga NEWSPORT
6 Champions League të fituar, ikona e Real Madrid largohet pas 12 vitesh
Carvajal, Modric, Nacho, Kroos

Al Ittihad janë në bisedime të avancuara për nënshkrimin e Nacho Fernandes si lojtar i lirë nga Real Madrid. Nuk është ende një marrëveshje e përfunduar, por negociatat vijojnë mbi një kontratë të majme 2-vjeçare në Arabinë Saudite

Për shkak të dashurisë ndaj madrilenëve, mbrojtësi nuk donte asnjë klub tjetër europian. Që nga momenti kur Nacho vendosi të largohej, në prill, ai nuk donte të konsideronte asnjë propozim nga klubet Europiane. Për spanjollin ishte e qartë: Në Europë, vetëm Real Madrid dhe askush tjetër.

Dhe tani, ai është shumë pranë Al Ittihad. Los Blancos ende presin vendimin e tij final, por sauditët janë shumë afër firmës dhe besojnë në realizimin e këtij operacioni.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga