Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FACENEWS

Ballist Morina bën deklaratën e fortë: Gjakova nuk ta fal kurrë talljen tënde Edi Rama, Vetëvritu!

Shkruar nga NEWSPORT

Edi Rama ka nisur ditën e sotme turin ballkanik, teksa vendi i parë që të do zbarkonte ishte Shkupi, më pas Kosova e me radhë. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale kryeministri i Shqipërisë ka treguar për axhendën e vizitave të tij në vendet e ballkanit.

Në mesin e shumë komente ajo që “bie” në sy është ai i Ismail Morinës, i njohur ndryshe si Ballisti i kombëtares shqiptare.

Heroi i Beogradit shprehet se Edi Rama nuk e meriton të vizitojë Kosovën, pasi nuk mund të tallet me popullin kosovar siç tallet me shqiptarët. Gjakova sipas Ballistit nuk do ia falë kurrë shpërfilljet që Rama ka bërë. Ndërkohë jo vetëm kaq, por në fund të komentit ai i kërkon Edi Ramës të vetëvritet.

“Takimi me Kurtin error 404…

Janë shumë të mirë shqiptarët tanë n’Dardani dhe shumë të kujdesshëm me arrogancën tëndë prej sharlatani sepse me sjelljen tëndë prej arroganti, jo takim, por nuk mund të t’lejmë të futesh në Kosovë.

Ti je një aventurier që e ke drejtuar këtë popull me gallata dhe fasada dh eke krijuar idenë se dhe shtetin e Kosovës mund të tallesh si tallesh me popullin tënd. Gjakova nuk do të ta falë kurrë shpërfilljen që i ke bërë!

Je një mjerim, bëji një nder shqiptarëve, vetvritu!”, ka shkruar Ismail Morina në koment.

[caption id="attachment_699458" align="alignnone" width="610"]Postimi i Edi Rames dhe komenti i Ismail Morines Foto e shkeputur na
Postimi i Edi Rames dhe komenti i Ismail Morines[/caption]

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga