Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

Austri Wien-Kukësi, tifozët "tradhëtojnë" skuadrat

Shkruar nga NEWSPORT
Austri Wien-Kukësi, tifozët "tradhëtojnë" skuadrat

Në këto çaste po luhet takimi ndërmjet Austrisë së Vjenës dhe Kukësit. Austriakët kanë kaluar në avantazh para disa minutash. Por ajo që bie në sy është mungesa e tifozëve për të dy skuadrat. Stadiumi ka plot 52 mijë vende, por në të ndodhen vetëm 3 mijë tifozë. Në këtë mënyrë, ndeshja po luhet vetëm në fushë, sepse në shkallët e stadiumit tifozët janë të qetë. Ndërkohë te verilindorët, tifozët numërohen me gishtat e dorës. Çmimi i "kripur" që u përcaktua që një tifoz të shikojë skuadrën Kukësit në Austri, ka bërë që edhe "Armata e Veriut" e njohur si tifo-grupi i verilindorëve mos të udhëtojë për të mbështetur skuadrën e tyre.

[gallery columns="1" size="full" ids="16742"]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga