Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Arbitri Marciniak i rikthehet finales: Goli Messit duhej anulluar? Justifikime, ju tregoj fotot

Shkruar nga NEWSPORT
Arbitri Marciniak i rikthehet finales: Goli Messit duhej anulluar? Justifikime,
Gjyqtari i finales së Kupës së Botës, Szymon Marciniak, është rikthyer në Poloni dhe gjatë një interviste ai mbrojti vendimet e tij kundrejt akuzave të mediave franceze që citonin se goli i tretë i Argjentinës duhej anulluar pasi në fushë kishin hyrë tre lojtarë nga stoli. “E para punës, kjo situatë, në mënyrë që të jetë e ndëshkueshme duhet të ndikojë në lojë. Çfarë impakti kishin ata tre lojtarë që u futën as 2 metra në fushë? Po kërkojnë justifikime, ka gazeta serioze, ka dhe ata që kërkojnë klikime. Mes të tjerash, francezët si duket kanë harruar të përmendin se goli i 3-3 nga Mbappe ishte situatë e njëjtë me atë të Argjentinës. Plot shtatë lojtarë u futën në fushë nga stoli.”- tha gjyqtari polak. [gallery ids="672967,672969"]
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga