Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Ahmat Grozni humbet miqësoren, Balaj dhe Berisha protagonist

Shkruar nga NEWSPORT
Ahmat Grozni humbet miqësoren, Balaj dhe Berisha protagonist

Ahmat Grozni luajti një ndeshje miqësore ditën e sotme përballë Ludogores. Në fushë ishin edhe sulmuesi i Kombëtares shqiptare Bekim Balaj si dhe Berisha. Dyshja shqiptare ishin protagonist në sfidën e sotme duke shënuar për skuadrën e tyre. Pjesa e parë u mbyll me 4-1 në favor të skuadrës së Ludogores, por në të dytën ishin Balaj dhe Berisha që ngushtuan diferencën e humbjes.

Edhe pse ishte miqësore të dy lojtarët shqiptar kanë treguar një paraqitje pozitive dhe kanë treguar forcat për të qenë titullar në kampionat. Kujtojmë që skuadra e Akhmatit gjendet në vendin e tetë në kampionat, teksa janë vetëm 5 pikë larg objektivit kryesor të tyre, pjesëmarrja në kupat e Europës

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga