Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ Kontratë deri në 2025 dhe klauzolë prej 300 milionë euro, Barcelona prezanton talentin brazilian

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Kontratë deri në 2025 dhe klauzolë prej 300 milionë

Barcelona bën goditjen e parë në merkato në ditën e fundit. Klubi katalanas ka zyrtarizuar pak minuta më parë afrimin e mesfushorit Matheus Fernandes.

Braziliani është blerë nga Palmerias për 7 milionë euro plus 3 bonose dhe do të bashkohet me ekipin në 1 korrik. Klubi spanjoll i ka vendosur një klauzolë largimi prej 300 milionë euro dhe Fernades ka firmosur deri në 2025. Njoftimi është bërë nga vetë klubi spnjoll në faqen zyrtare ku njofton arritjen e marrëveshjes me Palmerias.

Tags:

BOTA LA LIGA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga