Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

ZYRTARE/ Timothy Weah vishet bardhezi

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Timothy Weah vishet bardhezi
Tashmë gjithçka është zyrtare. Timothy Weah është lojtari më i ri i Juventusit. Amerikani u transferua nga skuara e Lille te “Zonja e Vjetër” ku do të vazhdojë karrierën futbollistike. Lajmin e ka bërë të ditur klubi bardhezi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. 23-vjeçari do të mbajë veshur fanelën e Juventusit në dy vitet e ardhshme, teksa do të përfitojë 2 milionë euro në. Në këtë mënyrë pas rinvoimeve me Rabiot dhe Milika, Weah bëhet një tjetër lojtar që shton forcat e Juventusit për sezonin e ri.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga