Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

ZYRTARE/ Ish-i i Skënderbeut e mbyll në Turqi, mesfushori transferohet te “gjiganti” gjeorgjian

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Ish-i i Skënderbeut e mbyll në Turqi, mesfushori transferohet

Uerdi Mara nuk do të jetë më pjesëe e ekipit të Keciorengucu në Turqi. Mesfushori ka vendosur të mbyllë aventurën e tij me ekipin turk, për të nisur një të re në Gjeorgji me “gjigantët” e Dinamo Batumit.

Ish-i i Skënderbut është transferuar te Dinamo si një lojtar i lirë, pasi mbylli bashkëpunimin me turqit. Ndërsa përveç Skënderbeut dhe Keciorengucu ka luajtur për pak kohë edhe në Bullgari me ekipin e Beroe.

Teksa lajmin për transferimin e mesfushorit 25-vjeçar e kanë bërë të ditur vetë kampionët e Gjeorgjisë së Dinamo Batumit me anë të një postimi në faqen zyrtare.

“Transferimi i ri. Nga sezoni i ri, mesfushori 25-vjeçar Uerdi Marad do të luajë për skuadrën tonë”, shkruan Dinamo Batumi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga