Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

“Zoti të deshti pranë vetes, prehu në paqe kampion”, bota e futbollit shqiptar solidarizohen për vdekjen e Dwamenas

Shkruar nga NEWSPORT
“Zoti të deshti pranë vetes, prehu në paqe kampion”,

Kudo në vendn tonë dëgjohet për vdekjen tragjike të Raphael Dwamenas. Një tragjedi që ka tronditur futbollin shqiptar, por jo vetëm.

Për ndarjen nga jeta të ganezit kanë reaguar figura të njohur të sportit shqiptarë. Futbollistë e ish-futbollistë, gazetarë, arbitër dhe menaxhetë, të gjithë janë solidarizuar për vdekjen e sulmuesit të Egnatias.

“Prehu në paqe kampion”, “qofsh i xhenetit” apo “Zoti të deshti pranë vetës” janë disa nga fjalët që kanë shkruar në rrjetet sociale figurat e futbollit shqiptarë.

[gallery jnewsslider="true" size="full" ids="712142,712143,712144,712145,712146,712147,712148,712149,712150,712151,712152,712153,712154,712155,712156"]

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga