Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Ylli francez “flirt” me kampionët e Serie A: Kur luan ndeshje të rëndësishme në Sassuolo, ka më pak vlerë sesa me Milanin

Shkruar nga NEWSPORT
Ylli francez “flirt” me kampionët e Serie A: Kur luan ndeshje

Maxime Lopez, mesfushori 25 vjeçar i Sassuolos, ishte i ftuar në Le Club des 5 ku foli për veten e tij dhe pozicionin që luan në Serie A, duke flirtuar edhe me kampionët aktual Milanin.

“Në pozicionin tim, përveç Brozovic, Bennacer dhe Lobotka mendoj se jan më i miri në kampionat. Në ekipin kombëtar francez unë doja të ndiqja shembullin e përsosur të Veretout. Ai luajti për Nantes pastaj në Serie A me Fiorentinën dhe Romën ku kapi kombëtaren. Tani luan rregullisht me Marseille dhe është pjesë e Francës.”-u shpreh mesfushori.

I pyetur nëse duhej të largohej nga Sassuolo për të rritur shanset për thirrje nga Deschamps?

Unë nuk mendoj për të ardhmen por nëse luaj mirë në fushë do e shohim. Ky është qëllimi im, pa menduar për Francën. Kur luan ndeshje të rëndësishme me Sassuolon ka më pak vlerë sesa me Milanin. Nuk e them për ulje por thjesht jam realist.”-deklaroi Lopez.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga