Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Xhaka, Shaqiri, Rashica, Muriqi në fushë, publikohen formacionet zyrtare në Kosvë – Zvicër

Shkruar nga NEWSPORT

Kosova do të presë Zvicrën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ sonte në orën 20:45 për të zhvilluar ndeshjen e 5-të të grupeve për fazën kualifikuese të Euro 2024. Dardanët kanë dalë jasht garës për kualifikim ndërsa helvetët duan 3 pikë të tjera për të konsoliduar vendin e parë në grup.

Megjithatë, kjo sfidë të veçantën e ka tek lojtarët që do të luajnë në fushë. Shqiptarët, Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri do të përballen për herë të parë me përfaqësuesen e origjinës së tyre në një sfidë që do të ketë shumë emocione për ta dhe familjarët e tyre.

Trajnerët e dy skuadrave kanë përzgjedhur lojtarët që do të jenë në formacionin titullar.

Formacionet Zyrtare:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga