Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Uzuni shkruan historinë, Lazio fiton pa Strakoshën, Barcelona OK (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Uzuni shkruan historinë, Lazio fiton pa Strakoshën, Barcelona

Ndeshjet e Champions League dhuruan mjaft emocione. 

Myrto Uzuni ka shënuar sonte për Ferencvaros në atë humbje 2-1 me Juventus. Festa do zgjaste pak, pasi Ronaldo do barazonte shifrat. Uzuni bëhet i pari lojtar që shënon për një ekip hungarez në Torino.

Dortmund kaloi pa probleme Club Brugge, duke e mposhtur 3-0. Gjithçka e lehtë edhe për Barcelonën, teksa ''asfaltoi'' Dynamon e Kyeivit.

Lazio bën detyren, duke marrë tre pikë ndaj Zenit.  United tregon se sa vlen, duke mposhtur 3-1 Basaksehir. Nesër luhet takimet tejet interesante, ku në fushë do zbresë Inter dhe Real Madrid.

REZULTATET FINALE

Dortmund 3-0 Club Brugge

Dyn. Kyeiv 0-4 Barcelona

Juve 2-1 Ferencvaros

Lazio 3-1 Zenit

M. United 4-1 Basaksehir

PSG 1-0 Leipzig

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga