Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Video/ Shkëlqen sulmuesi shqiptar në Zvicë, 5 gola dhe 6 asiste në një ndeshje

Shkruar nga NEWSPORT
Video/ Shkëlqen  sulmuesi shqiptar në Zvicë, 5 gola dhe 6 asiste

Fadil Goli është duke kaluar një formë të shkëlqyer edhe në Premier Ligën e Zvicrës në futsall.

Ekipi i Golit, Loëen Zurich, fitoi takimin e fundit me rezultat 13-7 ndaj Uni Futsal Team Bulle.

Goli ishte i përfshirë pothuajse në të gjitha golat e ekipit të tij, duke shënuar pesë gola, ndërsa bëri edhe 6 asiste për bashkëlojtarët.

Fadil Goli është autor i golit të parë të shënuar nga Përfaqësuesja e Kosovës në futsall në gara zyrtare, kurse udhëheq si golashënuesi më i mirë me tre gola në tri paraqitjet e para zyrtare të Kosovës. Ai këto gola i shënoi gjatë ndeshjeve parakualifikuese për Evropian.

Ju ftojmë të ndiqni në videon e mëposhtme të gjithë golat e këtoj takimi.

https://www.youtube.com/watch?v=bvYiKWnSeIU

Tags:

SPORTMIX BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga