Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ Sherif Kallaku në versionin "De Bruyne", mesfushori shqiptar protagonist në Rumani

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Sherif Kallaku në versionin "De Bruyne", mesfushori

Sherif Kallaku është shfaqur protagonist në Rumani në ndeshjen që ekipi i tij Sepsi luajti në transfertë përballë Botosanit. Sfida përfundoi me fitoren 1-2 të ekipit ku luan shqiptari.

Kallaku ia doli të dhuronte asistin në golin e dytë për të tijët. Në minutën e 31’ pas një topi të ardhur nga traversa, mesfushori shqiptar dha një top mjaft të bukur “alla De Bruyne”, për shokun e tij të ekipit Dabeljuh, me këtë të fundit që nuk gaboi para portës.

Në këtë sezon me fanellën e Sepsit, Kallaku ka shënuar 8 gola dhe ka asistuar në dy të tjerë. Mesfushori shqiptar ka zhvilluar 36 ndeshje mes Kupës, Conference League, Ligës dhe miqësoreve.

[video width="1232" height="684" mp4="https://newsport.al/wp-content/uploads/2024/02/bandicam-2024-02-29-19-05-28-406.mp4"][/video]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga