Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

VIDEO/ Ish-mbrojtësi i SKËNDERBEUT e nis me këmbë të mbarë, gol që në ndeshjen e parë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Ish-mbrojtësi i SKËNDERBEUT e nis me këmbë të

Fidan Aliti e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën e tij të re me skuadrën e Kalmar. Ish-mbrojtësi i Skënderbeut ka qenë protagonist në ndeshjen e sotme që skuadra e tij zhvillojë ndaj Arsenal Tulës. Një ndeshje miqësore që është zhvilluar në Turqi aty ku dhe Kalmar është duke zhvilluar fazën përgatitore.

Ndeshje e cila u mbyll në barazim 1-1 dhe për suedezët golin e barazimit e shënoi Aliti. Në minutën e 83-të të takimit mbrojtësi kosovar nga një goditje këndi godet me kokë duke e dërguat topin në rrjetë për të barazuar shifrat në 1-1. Aliti u transferuar këtë merkato nga Skënderbeu te Kalmar për shifrën e 150 mijë eurosh duke firmos një kontratë 4 vjeçare.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga