Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Interi dhe Bayern bëjnë 'detyrat' dhe kryesojnë grupet, 20 minuta për Kristjan Asllanin

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Interi dhe Bayern bëjnë 'detyrat' dhe kryesojnë

Champions League, Faza e Grupeve

Champions League rikthehet ditën e sotme me 8 ndeshjet e rradhës. Fillimisht do të luhen 2 sfidat e para të orës 18:45, dy sfida mjaft interesante si Inter – Salzburg dhe Galatasaray – Bayern. Zikaltërit duan me çdo kusht fitoren për të vijuar garën për kreun e grupit ndërsa bavarezët si gjithmonë, duan 3 pikët për të tentuar një tjetër fazë grupesh perfekte.

Trajnerët e 4 ekipeve kanë përzgjedhur formacionet zyrtare dhe Inzaghi ende nuk i beson Krisjtan Asllanit, pavarësisht se ka bërë disa rotacione në 11-she. Tuchel nga ana tjetër vjen me më të mirët e tij.

Inter 2-1 Salzburg

Inter (3-5-2): Sommer; Pavard, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Frattesi, Calhanoglu, Mkhitaryan, Carlos Augusto; Lautaro, Sanchez. Trajner: Simone Inzaghi.

Sazburg (4-3-2-1): Schlager; Dedic, Solet, Pavlovic, Ulmer; Kjaergaard, Gourna-Douath, Bidstrup; Gloukh, Sucic; Simiku. Trajner: Gerhard Struber.

Galatasaray 1-3 Bayern Munchen

Galatasaray (4-2-3-1): Muslera; Boey, Sanchez, Bardakci, Karatas; Ayhan, Torreira; Tete, Akturkoglu, Zaha; Icardi. Trajner: Okan Buruk

Bayern Munich (4-2-3-1): Ulreich; Mazraoui, Kim, de Ligt, Davies; Laimer, Kimmich; Coman, Musiala, Sanè; Kane. Trajner: Thomas Tuchel

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga