Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Ditë e “mallkuar” për Juventusin, pas goditjes nga gjykata, turpërohen edhe nga Empoli

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Ditë e “mallkuar” për Juventusin, pas goditjes nga

Një ditë e mallkuar për Juventusin kjo e sotmja teksa në mbrëmjen e sotme mori lajmin e rëndë për zbritjen e 10 pikëve pak para ndeshjes me Empolin. Një goditje për moralin e bardhezinjve që u pasqyrua edhe në fushën e lojës.

Empoli arriti t’i turpëronte duke i mposhtur me rezultatin 4-1 dhe i jep një goditje të rëndë për zonën Champions. Zonja tani e sheh veten plot 5 pikë larg Milanit, me të ciëlt do të luajë ndeshjen e rradhës.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e vendasve 2-0 ndërsa në të dytën erdhi edhe goli i tretë shumë shpejt. Chiesa shënoi të vetmin për Juventusin por shkelmin e fundit do ta jepte Piccoli në fund të takimit.

GOLAT:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga