Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Shorti i Conference League, skuadrat shqiptare mësojnë kundërshtarët në turin e parë

Shkruar nga NEWSPORT
Shorti i Conference League, skuadrat shqiptare mësojnë
 

Nesër në orën 16:00 hidhet shorti për turin e parë të Conference League. Skuadrat që përfaqësojnë Shqipërinë janë Partizani, Vllaznia dhe Tirana.

Tirana ndodhet në grupin 1 ku renditet si skuadër favorite bashkë me Shkëndijën e Tetovës.Bardheblutë dhe tetovarët rrezikojnë përballjen me një skuadër shqiptare. Bëhet fjalë për Malishevën që renditet te skuadrat jofavorite. Klubet e tjera janë Velez Mostar nga Bosnja, Torpedo, Noah dhe Isloch Minsk.

Në grupin 3 ndodhet Partizani që do ketë përballë një prej FC Torpedo, FC Aktobe, Marsaxlokk FC, FK Mornar, JK Tallinna Kalev/

Skuadra tjetër që përfaqëson Shqipërinë në Conference League është Vllaznia. Kundërshtarët e mundshëm të saj janë FA Šiauliai, NK Bravo, FK Auda, FC UNA Strassen dhe Valur.

Grupi 1:
Favorite:
KF Shkëndija (MKD)
FK Budućnost Podgorica (MNE)
Inter Club d'Escaldes (AND)
KF Tirana (ALB)
La Fiorita 1967 (SMR)
Jofavorite:
FK Velež Mostar (BIH)
FC Torpedo Kutaisi (GEO)
FC Malisheva (KOS)
FC Noah (ARM)
FC Isloch Minsk Region (BLR)

Grupi 2
Favorite:
Breiðablik (ISL)
F91 Diddeleng (LUX)
SP Tre Penne (SMR)
St Joseph's FC (GIB)
Crusaders FC (NIR)
Jofavorite:
Floriana FC (MLT)
Shelbourne FC (IRL)
Atlètic Club Escaldes (AND)
GFK Tikves (MKD)
Caernarfon Town FC (WAL)

Grupi 3
Favorite:
FC Dinamo Tbilisi (GEO)
FK Partizani (ALB)
FC Milsami Orhei (MDA)
FK Sarajevo (BIH)
FC Urartu (ARM)
Jofavorite:
FC Torpedo (BLR)
FC Aktobe (KAZ)
Marsaxlokk FC (MLT)
FK Mornar (MNE)
JK Tallinna Kalev (EST)

Grupi 4
Favorite:
KuPS Kuopio (FIN)
B36 Tórshavn (FRO)
FCI Levadia Tallinn (EST)
Connah's Quay Nomads FC (WAL)
KF Vllaznia (ALB)
Jofavorite:
FA Šiauliai (LTU)
NK Bravo (SVN)
FK Auda (LVA)
FC UNA Strassen (LUX)
Valur (ISL)

Grupi 5
Favorite:
FK Žalgiris (LTU)
Linfield FC (NIR)
Paide Linnameeskond (EST)
FK Liepaja (LVA)
Derry City FC (IRL)
Jofavorite:
Bala Town FC (WAL)
Víkingur (FRO)
Stjarnan (ISL)
VPS Vaasa (FIN)
FCB Magpies (GIB)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga