Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Mbi 10 mijë tifozë në “Air Albania”, biletat “avullojnë” para finales së madhe

Shkruar nga NEWSPORT
Mbi 10 mijë tifozë në “Air Albania”, biletat
Ultras Guerrils, ©Partizani

Partizani dhe Egnatia do të diskutojnë mbrëmjen e sotme titullin kampion. Ndeshja që vendos fatet e sezonit do të luhet te stadiumi “Air Albania” dhe nis në 19:00.

Mbi 10 mijë tifozë do të jenë të pranishëm për këtë takim. Interesimi për bileta po shtohet, ndërsa kanë mbetur dhe pak orë nga fillimi.

Të dyja skuadrat e mbyllën kampionatin e rregullt me pikë të barabarta. Në gjysmëfinalen e “Final 4”, Partizani eleminoi Skënderbeun dhe Egnatia ia doli kundër Vllaznisë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga