Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Shorti tregohet "bujar" me Partizanin dhe Vllazninë, Tirana "peshkon" sërish gjeorgjianët (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
Shorti tregohet "bujar" me Partizanin dhe Vllazninë, Tirana
 

Klubet shqiptare janë njohur me kundërshtarët e tyre në turin e Parë të Conference League. Pikërisht në Nyon të Zvicrës, u vendosën çiftet e para.

Partizani do të përballet me skuadrën e Marsaxlokk nga Malta. Në anën tjetër Vllaznia peshkoi Valurin e Islandës. Tirana do të ndeshen sërish me një skuadër gjeorgjiane, pikërisht Torpedo Kutaisin. 

Kujtojmë se në 14:00 Egnatia u njoh me kundërshtarin e saj në Champions League dhe është pikërisht klubi i Borac Banja Luka. Takimi i parë luhet në Bosnjë dhe ai i kthimit në Shqipëri.

Shorti:

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga